10 Najlepszych Firm Samochodowych Na Świecie

Przez lata przemysł motoryzacyjny stał się doświadczonym i dobrze ustalonym przemysłem. Innowacje i produkcja pojazdów pomogły przemysłowi motoryzacyjnemu rozwijać się na opłacalnym rynku. Firmy motoryzacyjne znacznie przyczyniły się do rozwoju światowej gospodarki poprzez tworzenie nowych możliwości zatrudnienia. Z drugiej strony odgrywa również ważną rolę na rynku, ponieważ ta branża ma wiele podatków i zysków z dużą walutą zagraniczną. Kilka producentów samochodów na całym świecie produkuje pojazdy w dużych ilościach, aby uzyskać wyższe dochody.

W związku z tym sektor motoryzacyjny jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki światowej. W tej branży rocznie generowane są miliardy dolarów na całym świecie.

Oprócz tego, firmy motoryzacyjne są uważane na niektórych pozycjach wyższych niż inne na rynku, gdy zostały one umieszczone na skali. Przedstawiamy listę 10 najlepszych firm samochodowych na świecie. Firmy te są oceniane według ich wartości rynkowej kapitalizacji i popularności.

Zanim zaczniemy dalej, warto powiedzieć, że obecnie jest w użyciu prawie 1015 miliardów samochodów. Te produkty samochodowe składają się z samochodów, ciężarówek, autobusów, ciężkich ciężarówek. Przyjrzyjmy się 10 najlepszych firm na świecie w branży motoryzacyjnej.

1 miejsce: Tesla, Inc.

Drugie miejsce: Toyota

Następny wpis: Volkswagen

Miejsce czwarte: BYD

5 miejsce: NIO (Company Samochodowe)

6 miejsce: General Motors

Miejsce: Daimler AG

8 miejsce: BMW

Miejsce 9: Hyundai

10 miejsce: Volvo

Dziesięć Volvo

Volvo ma kapitalizację rynkową w wysokości 53.01 mld dolarów

Volvo Group to szwedzka wielonarodowa firma produkcyjna z siedzibą w Gothenburgu. Więcej dotyczy to produkcji, dystrybucji oraz sprzedaży ciężarówek, autobusów i sprzętu przeznaczonego do budowy itp. Volvo dostarcza również usługi morskie wraz z systemami napędowymi przemysłowymi i usługami finansowymi.

9. Hyundai

Hyundai ma kapitalizację rynkową w wysokości 54,27 mld dolarów

Firma Hyundai Motor Company, z siedzibą w Seulu, jest południowokoreańskim wielonarodowym producentem samochodów. Firma jest znana z projektowania i produkcji samochodów pasażerskich, ciężarówek i pojazdów komercyjnych. Firma prowadzi największy na świecie zintegrowany zakład produkcji samochodów w Ulsanie w Korei Południowej.

8. Grupa Bmw

BMW Group posiada kapitał rynkowy w wysokości 55,64 mld dolarów.

Założona w Monachium w 1916 roku, BMW (Bayerische Motoren Werke AG) w ostatnich latach znalazło kilka punktów na liście najlepszych światowych producentów samochodów. Posiada swoje jednostki produkcyjne w prawie 14 krajach dodaj za darmo na całym świecie.

Ponadto firma działa również jako dostawca usług finansowych premium (najniższe opłaty) i usług mobilności. Od momentu powstania w 1916 roku BMW rozwinęło się jako prawdziwa globalna firma z ponad 30 obiektami produkcyjnymi i montażowymi w wielu krajach oraz globalną siecią sprzedaży innych usług. Całkowita siła pracowników firmy wynosi 120 000 +, z czego około 90 procent pracowników znajduje się w segmencie samochodowym, a inni są częścią usług finansowych i mobilności.

Znane modele: BMW Group posiada modele Mini Cooper, Rolls-Royce, BMW I, BMW X jako najlepiej sprzedające się samochody przez nich.

7 Daimler Ag

Daimler AG ma kapitał rynkowy w wysokości 76,44 mld dolarów

Akcje Daimler nieustannie spadają od ponad czterech lat. W tym czasie akcje straciły ponad 50% swojej wartości. Z drugiej strony to spowodowało, że Daimler AG znalazła się na miejscu w rankingu, chociaż 2018 stało się rokiem rekordowym.

Firma ma silną obecność za pośrednictwem pojazdów pasażerskich Mercedes-Benz, Daimler Trucks, Vans, Buses i Financial Services firma ma swoją globalną obecność w wielu dziedzinach. Przedsiębiorstwo Daimler AG

Mercedes-Benz jest również specjalistą w dziedzinie czterokołowych marek napędów na terenie całego kraju. Daimler również bardzo dobrze działał w segmencie samochodów elektrycznych, ponieważ na całym świecie sprzedano 136 000 modeli inteligentnych elektrycznych. Mercedes-Benz Cars przez nich również tworzy bezprecedensową serię rekordów wzrostu sprzedaży jednostek co miesiąc przez ponad cztery lata. Jest to jedna z 10 najlepszych firm samochodowych na świecie i zajmuje trzecie miejsce na liście najlepszych marek samochodowych.

Słynne modele: Dywizją samochodów pasażerskich firmy Daimler AG jest Mercedes, który sprzedał w sumie ponad 2,4 miliona Mercedes-Benz jako najlepiej sprzedający się model firmy Daimler.

6. General Motors

GM ma swoją kapitalizację rynkową w wysokości 79,29 mld dolarów.

General Motors została założona w 1908 roku przez właściciela firmy Buick, Williams Buick. Z siedzibą globalną w Detroit, USA, firma działa na pięciu kontynentach w wielu krajach. Posiada ponad 12 000 sprzedawców w ponad 125 krajach.

General Motors był pierwszym producentem w Ameryce Północnej, który zbudował obiekt testowy, aby przetestować rolki samochodów.

Firma oferuje pojazdy od samochodów elektrycznych do ciężarowych ciężarówek pełnego rozmiaru, które mówią o globalnym zasięgu firmy. Firma w ubiegłym roku wykazała niezwykłe wyniki. W 2017 roku firma dostarczyła prawie 9 milionów pojazdów na całym świecie za pośrednictwem swoich dystrybutorów, które liczą ponad 12 450 pojazdów sprzedawanych w 125 różnych krajach na całym świecie.

Firma osiągnęła osiągnięcie bycia jedną z firm o najwyższych sprzedaży w branży motoryzacyjnej w Stanach Zjednoczonych.

Celebrity Models: Firma wprowadziła w ubiegłym roku wiele modeli, które w swoim portfelu obejmują znane marki, takie jak Chevrolet, Cadillac i GMC.

5 Nio

NIO ma kapitalizację rynkową w wysokości 96,57 mld dolarów

NIO to chiński producent samochodów, z siedzibą w Szanghaju. Specjalizuje się w projektowaniu i rozwijaniu pojazdów elektrycznych. Firma jest również zaangażowana w FIA Formula E Championship, który jest pierwszym pojedynczym, w pełni elektrycznym serii wyścigów.

Cztery Byd

BYD ma kapitalizację rynkową w wysokości 98.09 mld USD

Z siedzibą w Shenzhen, Build Your Dreams jest chińskim producentem pojazdów, autobusów, rowerów napędzanych baterią, paneli słonecznych, skrzydeł, akumulatorów, ciężarówek itp. BYD stała się wiodącym producentem samochodów wraz z większością akumulatorów telefonów komórkowych.

3. Volkswagen

VW (Volkswagen) ma kapitał rynkowy w wysokości 104,74 mld dolarów.

Volkswagen sprzedał ponad 10 milionów samochodów w 2017 roku i został założony w 1937 roku. Grupa składa się z dwóch dywizji w biznesie: dywizji motoryzacyjnych i dywizji usług finansowych na rynku. Dywizje motoryzacyjne firmy Volkswagen obejmują również samochody pasażerskie, ciężkie pojazdy komercyjne oraz obszary biznesowe w zakresie automatyzacji.

Wizją pojazdów pasażerskich jest „przeprowadzanie ludzi i łatwe ich prowadzenie do przodu”. Grupa ma reputację posiadania dużych nazw samochodów, takich jak Volkswagen Passenger Cars, Audi, SEAT, Skoda itp. W 2017 roku firma osiągnęła nowy rekord, dostarczając łączną liczbę 1,07 pojazdów na całym świecie w tak wielu krajach. Z siłą zatrudnienia około 6,42,300, grupa jest jednym z największych pracodawców w sektorze prywatnym i jednym z najlepszych światowych marek samochodów na całym świecie.

Słynne modele: Ogólny wzrost sukcesu Grupy Volkswagen rozszerzył najlepsze modele sprzedaży, takie jak Volkswagen T-Cross i Skoda Kamiq.

2. Toyota Motory

Toyota Motor Corporation ma kapitał rynkowy w wysokości 204,38 mld dolarów.

Toyota Motor inwestuje 1 milion dolarów na godzinę w badania i rozwój w swojej firmie. Z siedzibą w Aichi w Japonii firma stała się piątą największą firmą na świecie pod względem dochodów. Firma działa w ponad 50 za granicą fabrykach rozprzestrzenianych w ponad 30 krajach i regionach świata. Obejmuje to wszystkie szerokie regiony świata, w tym Amerykę Północną, Amerykę Łacińską, Afrykę, Azję-Oceanię i Europę. Firma osiągnęła 75 lat od jej powstania bardzo niedawno.

Toyota Motor Corporation jest największą na świecie firmą motoryzacyjną. To prawie czterokrotnie większy biznes niż Tesla. Toyota otrzymała nazwę od swojego założyciela, Toyody.

Otrzymali nagrodę za to, że są najdłuższymi pojazdami. Toyota wyjechała do Ameryki w 1957 roku i stworzyła ponad 300 000 miejsc pracy tylko w Stanach Zjednoczonych.

Najsłynniejszym samochodem do końca jest Toyota Corolla.

1. Tesla i Inc.

Kapitalizacja rynku Tesla wynosi około 802,53 mld dolarów.

Został założony w 2003 roku przez grupę inżynierów (Martin Eberhard i Marc Tarpenning) i serbski amerykański wynalazca Nikola Tesla.

Chociaż producent samochodów elektrycznych Tesla straciła od maja 2018 r. wartość rynkową w wysokości 9 mld dolarów, nie znalazła się na liście światowych rankingów największych firm samochodowych.

Tesla utrzymuje swoją pozycję jako ośmiu najcenniejszych producentów samochodów na świecie. Elon Musk, dyrektor generalny firmy, inżynier i przedsiębiorca technologiczny Tesla, mimo brilliantnych i odważnych ruchów na rynku, udowodnił również błędny i niezawodny podejście do jego sukcesu.

Model 3 Tesla stał się najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie.

Trzeba Przeczytać:

0 Shares:
Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like